Citlivý Michael

 
Filmový režisér Rob Cohen se setkal s Michaelem Jacksonem v New Yorku v roce 1978 při produkování The Wiz, filmové verze černošské Brodwayové produkce The Wizard Of Oz s Dianou Ross.
 
"Byl to tak citlivý chlap, že když jsme šli na večeři -- on byl vegetarián -- tak se omluvil každé zelenině, než ji snědl. Objednal si dušenou zeleninu a doslova řekl: ´Je mi líto, pane Mrkev´ a ´Omlouvám se pane Brokolice.´ Byl tak empatický k jiným lidem a ostatním živým věcem -- to je to, co si opravdu pamatuju o Michaelovi, mnohem více než jeho zpěv a tanec. Když jsme mluvili s Michaelem, opravdu jste cítili, že on cítí to samé, co vy.
 
Pamatuju si, že jednu noc jsme měli schůzi pro nahrávání Ease On Down The Road a Quincy Jones byl ve studiu a stanovoval stopy. Michael tam byl s Dianou a Diana odzpívala svoji část a pak to bylo jako ´Ok, Michaele, teď přidáme tvoji část.´ Michael udělal riff z Ease On Down The Road v tom sladkém andělském hlase a Quinciho oči jenom svítili -- na to nikdy nezapomenu. Byl jako leopard při pohledu na kozu. Quincy byl jako ´Co?´ a od té doby byli ti dva spojení a brzy šli společně dělat Off The Wall a pak Thriller, a všechno to začalo tam v tu chvíli.
 
Miloval New York City. Dostali jsme jeho a La Toyu do bytu na Central Park Westu a někdy jsme ho vyzvednul nebo jsme odjeli a já si vždycky všimnul tun beden vody Perrier.
 
Nakonec jsem řekl: ´Michaele, co máš s těmi vodami Perrier?´ a on řekl: ´Rád se v ní koupu. Mám rád ty bublinky.´ Jednou za čas jsem ho pozval, aby se mnou šel večer o víkendu do Studia 54 a on vždycky přišel s velkou skupinou modelek a on tam vždycky vpadnul a prostě rozpálil to místo. Už měl takový ty pohyby, víte? Nevymýšlel je jen pro svá videa. Nezacházel daleko, jen trochu otoček a moonwalk, trochu Fosse, trochu Asteira.
 
Neměl ani tušení, jaký efekt už měl na lidi. Na konci noci jsme se s ním vrátili do limuzíny a já jsem řekl: ´Michaele, víš, že bys mohl jít domů s touhle dívkou, nebo s touhle dívkou. Proč nevezmeš některé ty dívky k tobě domů?´ a on řekl: ´Opravdu, ty si opravdu myslíš, že se jim líbím?´

Rob Cohen

 

Zdroje: my-angel-michael.blog.cz/1104/producent-the-wiz-pripomina-jacksonovu-citlivost

www.nypost.com/p/news/national/item_ua3tp3KLJDnUZKeaoi72jK