16ti letá La Toya o svém mladším bratrovi

 

"Ahoj! Jsem LaToya Jackson, 16ti letá sestra Jackson5. Jestliže jste propásli minulé číslo ´16, ´kde jsem vám pověděla o mých dojmech ze svých bratrů Jermaina, Marlona and Randyho, tentokrát vám prozradím vše o rozpustilém Michaelovi, mém 14ti letém bratrovi, kterého většina z vás zná jako “superstar.”

Pro mě je šprýmař, vždy je společenský a přátelský, ale někdy je s ním trápení. Malý bráška - kterého miluju a moc obdivuju (ale obvykle mu to nepřiznám!) Michael dokáže okouzlit i chmýří na broskvi - dokáže mluvit s kýmkoliv a ten se díky němu cítí v pohodě a okamžitě má pocit, jako by byli staří přátelé!

Myslím, že by se dalo říct, že Michael má "charisma", tu záviděníhodnou vlastnost vůdcovství, která činí některé politiky a baviče tak nezapomenutelné a dynamické. Vůbec se nestydí, tak jako někteří z mých dalších bratrů, ale obvykle je docela taktní. Říká správné věci správné osobě, má podivuhodnou schopnost posoudit, jací lidé jsou, krátce poté, co se s nimi setká.

Je velmi pozorný a všimne si všeho – dokonce i takové drobnosti, jako že jsem si změnila účes! Nic mu neunikne!

Kamkoliv jde, provází ho smích a jen obtížně si vzpomínám na Mika s nevrlou náladou. Jediná věc, která ho skutečně otravuje, je když se některý člen rodiny rozzlobí a řekne mu to před ostataními. Dostane se do rozpaků a pravděpodobně odejde se skloněnou hlavou. Ale obvykle se i přes tohle přenese během několika minut a zanedlouho se vrátí do místnosti s novou záplavou vtipných poznámek, které každého rozesmějí.

Často mě otravuje, když se snažím číst nebo se něco učit do školy. Pustí hudbu nebo začne zpívat něco bláznivého a tleskat, dokud se nakonec nezvednu a nejdu do jiného pokoje!

Mike učení moc nemá rád – raději by kreslil nebo zpíval. Vypozorováno u Mika od rána, kdy vyskočí z postele a dívá se na kreslené seriály a TV až do doby, kdy si v devět večer natáhne své červené pyžamo. Budete ho milovat!"

LaToya, Michaelova sestra, v časopise Magazine 16, kde měla každý měsíc sloupek

 

Fotka dole - Michael a jeho sestra La Toya v roce 1972, kdy Jackson 5 obrželi cenu amerického kongresu "Special Recommendation For Positive Role Model":